Wycieczki jednodniowe

 

massa1Po śniadaniu wyjazd do Essaouiry krajobrazową trasą o klimacie subsaharyjskim. Po drodze zobaczymy kozy na drzewach.

marakesz casablanca 1Wycieczka przeznaczona jest dla osób, które pragną zobaczyć jedno z najbardziej znanych miast Maroka, kojarzące się przede wszystkim z filmem pt: „Casablanka”.

Casablanca - największe miasto Maroka. Położone w zachodniej części kraju, na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Jest głównym ośrodkiem przemysłowym i kulturalnym oraz największym portem morskim Maroka. Największe miasto w Maghrebie. Najdroższe wybrzeże w Maroku leży właśnie w Casablance.

marakeszouzoud1marakesz ouzoud3Fantastyczne wodospady Ouzoud są jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji w pobliżu Marakeszu. Marzysz by je zobaczyć? Odkryj je wraz z nami!

Wodospady Ouzoud znajdują się w górach Atlasu Wysokiego. Mają wysokość 110m (najwyższe w Maroku) i podzielone są na trzy kondygnacje. Nazwa wywodzi się z języka berberyjskiego ''ouzoud” czyli oliwka. Nazwane zostały tak ze względu na znajdujące się w pobliżu sztucznie nawadniane gaje oliwne. Będziemy delektować się spokojem przyrody nieskażonej cywilizacją.

marakesz ouarzazateMalownicza trasa podczas której będziemy podziwiać piękne krajobrazy gór Atlasu Wysokiego. Pierwszy dłuższy przystanek na szczycie przełęczy Tizi'n'Tichka, drugi przystanek to Kasba Ait Ben Haddou i trzeci przystanek Ouarzazate.

Droga w kierunku Ourzazate wiedzie przez Góry Atlasu Wysokiego w tym przełęcz Tizin'Tichka wys. 2260 m n.p.m. Przejedziemy ponad 200 kilometrowym odcinekiem serpentyn wijących się ku uroczej przełęczy.