IMG 100010Starannie przemyślany program, umożliwiający spokojne zwiedzanie Marrakeszu (program jak w wycieczce jednodniowej) z noclegiem, a drugiego dnia wizyta w jednym z najbardziej malowniczych miast Maroka ? Essaouirze (program jak w wycieczce jednodniowej), ulubionej przez artystów i amatorów windsurfingu.

 

 

 

Marrekesz:
Po śniadaniu wyjazd do Marrakeszu 250 km ok 3,5 godz. Zwiedzanie drugiego najstarszego miasta, zwanego ?perłą południa". W programie zwiedzimy meczet Koutoubia (z zewnątrz), grobowce Saadytów pochodzące z XVIw oraz pałacu wezyra - El Bahia. Przejdziemy labiryntem uliczek suku ze swoimi malutkimi sklepikami. Następnie zakwaterowanie i odpoczynek w hotelu. Wieczorem wizyta na słynnym placu Jemaa El Fna (zabytek UNESCO).

Będziemy mieć okazję do zetknięcia się z prawdziwym folklorem tego berberyjskiego miasta: zaklinacze węży, treserzy małp, akrobaci, gawędziarze, i uliczni handlarze. Smaki, zapachy, barwny tłum mediny odsłonią oblicze najbardziej afrykańskiego  miasta w Maroku. Czas wolny, na samodzielne spacery, zakupy. Okazja do zakupu miejscowych pamiątek: skórzanych i drewnianych wyrobów, dywanów, ceramiki. Powrót do hotelu, nocleg.

Essaouira:
Po śniadaniu wyjazd do Essaouiry 170 km. Essaouira to dawny fenicki port, zwany przez Portugalczyków Mogador. Ta wspaniała twierdza nad Atlantykiem w biało-niebieskiej tonacji zachwyca wąskimi uliczkami i zaułkami, rybackim portem i sklepikami z wyrobami artystycznymi. Idealne miejsce na zakup marokańskiego rękodzieła, szczególnie cenione są znane na całym świecie wyroby z drewna tui oraz srebra. Spacer po medinie czyli starym mieście, po suku (bazar) oraz po dzielnicy żydowskiej Mellah. Przejdziemy przez aleję armat z pięknym widokiem na Wyspy Purpurowe, wizyta w porcie rybackim. Powrót do Agadiru, gdzie po drodze zobaczymy kozy na drzewach.

Cena: 70 Euro,-