710Wycieczka krajobrazowa do podnóży gór Antyatlasu. Początkowa część trasy prowadzi przez ważny region rolniczy w Maroku.

 

 

 

 

Zobaczymy wyschnięte koryta rzek, zielone plantacje bananowców. Następnie dojeżdżamy do klifowego wybrzeża Atlantyku. Po drodze miniemy narodowy park ornitologiczny, który słynie z wielu gatunków ptaków m.in. różowych flamingów i ibisa łysego. Przez połacie pustyni kamienistej dotrzemy do piaszczystych wydm „małej Sahary”, gdzie (na chętnych będą czekały wielbłądy) można skorzystać z krótkiej przejażdżki na wielbłądzie. Zatrzymamy się przy ogromnej zaporze im. Joussufa Ibn Tachfina, która nawadnia 12.000 hektarów ziemi. Kolejny punkt programu to miasto Tiznit, zwane marokańską stolicą srebra. Wizyta w fabryce z biżuterii berberyjskiej.
Kolejna atrakcja naszej wycieczki to 8 kilometrowa plaża Legzira prawdziwa i niekwestionowana perełka wśród dziewiczych plaż. Słynie przede wszystkim z olbrzymich czerwonych łuków skalnych, które dzielą ją w kilku miejscach. Są wynikiem działającej tu od lat erozji i pływów morskich. Ich wysokość dochodzi do 60 metrów.  Łuki wychodzą z klifowego wybrzeża, przechodzą przez plaże wrzynając się w Atlantyk. Wyjątkowość tego miejsca polega na jego niedostępności, gdyż dojście do plaży jest możliwe tylko w czasie odpływu i przy w miarę spokojnym oceanie. Wtedy bez problemu można tu spacerować. Z dala od głównych dróg i utartych szlaków Legzira skutecznie broni się przed inwazją turystów. Dzięki temu zachowała swój urok. Jedynymi oznakami cywilizacji są różowe hoteliki i restauracje zbudowane przy pionowej ścianie klifu, doskonale komponujące się z tutejszym krajobrazem. To wymarzone miejsce dla surferów i paralotniarzy – wieją tu porywiste wiatry ułatwiając uprawianie najbardziej ekstremalnych sportów. Ze względu na żywe barwy i niesamowite kształty formacji skalnych miejsce jest chętnie fotografowane.

Cena: 25 Euro,-