710Wycieczka krajobrazowa do podnóży gór Antyatlasu. Początkowa część trasy prowadzi przez ważny region rolniczy w Maroku.

 

 

 

 

Zobaczymy wyschnięte koryta rzek, zielone plantacje bananowców. Następnie dojeżdżamy do klifowego wybrzeża Atlantyku. Przez połacie pustyni kamienistej dotrzemy do piaszczystych wydm „małej Sahary”, gdzie (na chętnych będą czekały wielbłądy) można skorzystać z krótkiej przejażdżki na wielbłądzie. Zatrzymamy się przy ogromnej zaporze im. Joussufa Ibn Tachfina, która nawadnia 12.000 hektarów ziemi. Kolejny punkt programu to miasto Tiznit, zwane marokańską stolicą srebra. Wizyta w fabryce z biżuterii berberyjskiej.

Kolejna atrakcja naszej wycieczki to 8 kilometrowa plaża Legzira prawdziwa i niekwestionowana perełka wśród dziewiczych plaż. Słynie przede wszystkim z olbrzymich czerwonych łuków skalnych, które dzielą ją w kilku miejscach. Są wynikiem działającej tu od lat erozji i pływów morskich. Ich wysokość dochodzi do 60 metrów.  Łuki wychodzą z klifowego wybrzeża, przechodzą przez plaże wrzynając się w Atlantyk. Wyjątkowość tego miejsca polega na jego niedostępności, gdyż dojście do plaży jest możliwe tylko w czasie odpływu i przy w miarę spokojnym oceanie. Wtedy bez problemu można tu spacerować. Z dala od głównych dróg i utartych szlaków Legzira skutecznie broni się przed inwazją turystów. Dzięki temu zachowała swój urok. Jedynymi oznakami cywilizacji są różowe hoteliki i restauracje zbudowane przy pionowej ścianie klifu, doskonale komponujące się z tutejszym krajobrazem. Ze względu na żywe barwy i niesamowite kształty formacji skalnych miejsce jest chętnie fotografowane.

Cena: 25 Euro,-